Які найбільш поширені помилки в освітленні?
- Paytex
- 28 квіт. 2023 р.
- Читати 3 хв

Надмірні тіні, світло з тривожним «театральним» холодним тоном або освітлення, яке залежить лише від однієї верхньої лампи… Це лише деякі з найпоширеніших помилок під час планування та розміщення світильників.
Освітлення може перетворити незатишну власність на функціональний офісний чи теплий житловий простір і навіть розширити, перерозподілити та додати нові можливості для використання приміщень.
Інакше кажучи, освітлення є фундаментальним елементом, що артикулює, і тому в ПАЙТЕКС кожен світлотехнічний проект ми починаємо з вивчення освітлення, яке вже встановлено і також того, що планується, таким чином, намагаємося зробити освітлення органічним елементом, який інтегрується в кожен об'єкт або простір додаючи йому цінності у вигляді естетики та комфорту.
Виконуючи свої проекти, ми пройшли певний шлях. І оскільки навчання не буває без помилок, сьогодні ми покажемо вам найпоширеніші, з якими ми зіткнулися самі при проектуванні освітлення, та яких можливо уникнете ви.

Помилка №1
Популярні точкові світильники використовують дуже часто для створення загального освітлення в домашніх і офісних інтер'єрах. Ці світильники дають спрямоване світло вниз. Конус світла, який вони дають, так званий кут розсіювання світла, - від 30 ° до 60 °. Якщо розташувати точкові світильники на різній відстані від стін, то на стінах отримаємо світлові арки, різної інтенсивності і розташовані на різній висоті. Все це створює ефект неохайності. Правильно було б, на наш погляд, розташовувати світильники так, щоб ці світлові ореоли розташовувались з однаковою частотою, насиченістю світла, даючи однорідний малюнок на стінах.
Світлові арки можуть розташовуватись дуже низько, коли відстань від світильників до стіни занадто велика. В результаті значна частина стіни залишається темною, погано освітленою і стеля у приміщенні здається нижче реальної, а все приміщення – темнішими.

Помилка №2
Магнітна та трекова ЛЕД система – це не тільки модний атрибут освітлення, але й складний конструктор з безліччю функцій, який часто використовують однобоко, застосовуючи лише один вид світильників, як правило, прожекторів. Коли як весь асортимент трекових та магнітних світильників досить широкий: це і лінійні модулі загального освітлення з опаловим розсіювачем, поворотні wallwasher, що "заливають" стіну світлом, лінійні світильники для акцентного освітлення і, звичайно, різні прожектори для виділення світлом певного об'єкту. Вибір моделей світильників та розташування шинопроводу повинно бути обумовлено завданням, яке має вирішувати дане освітлення, а не тільки візуальні уподобання.

Помилка №3
Плануючи розмістити поворотні точкові світильники по центру приміщення, варто пам'ятати, що найімовірніше їх напрямок не буде змінюватися з часом для створення іншого сценарію освітлення або нової атмосфери. Якщо світильник перенаправляти, то некоректно спрямоване світло може потрапляти в очі, викликати таким чином візуальний або психологічний дискомфорт.

Помилка №4
Орієнтованість на горизонтально освітлені поверхні є поширеною помилкою при організації освітлення. Щоб приміщення виглядало максимально світлим, просторим, комфортним, не варто недооцінювати вертикальне освітлення стін та стелі.

Помилка №5
Якісно облаштоване освітлення допомагає побачити архітектуру проекту. Занадто рівномірне освітлення не залишає місця для тіней, робить інтер'єр плоским, невиразним, частково нівелюючи зусилля дизайнера. Навпаки, надмірне зловживання світлотіньовим малюнком і застосування високо контрастного світла і тіней також не дає оптимального результату: інтер'єр виходить перевантаженим, викликає емоційний дискомфорт.

Помилка №6
Не варто застосовувати в інтер’єрі світильники з різною колірною температурою. Біле світло з різного колірним відтінком в одному приміщенні дає ефект неохайності. Необхідно підбирати світильники з єдиною температурою світіння. Для житлових приміщень ми рекомендуємо теплий білий колір 2700-3000К, для офісних – нейтральний білий 4000К.
Помилка №7
При організації освітлення не варто забувати про такий важливий параметр як індекс передачі кольору CRI. Ця характеристика відображає наскільки якісно цей світильник передає кольори навколишніх предметів. Напевно, багато хто погодиться, що для ванної, гардеробної та кухні цей показник дуже важливий. Тому для цих приміщень слід надати перевагу світильникам із високим CRI≥90.

Помилка №8
Візуальна привабливість не повинна ставати єдиним пріоритетом при виборі видів світильників. Нехтуючи такими важливими світлотехнічними характеристиками як потужність, сила світла, сліпимість, кут освітлення та інші, як результат можна отримати недосвіти, пересвіти, надмірну контрастність, світлові плями. Кожен світловий прилад варто вибирати, виходячи з тієї функції, яку саме він має виконувати.
Ми сподіваємося, що наш досвід допоміг вам подивитись на вибір освітлення з іншого боку і показав, як краще спланувати освітлення для офісу чи будинку.
Якщо ви все ж таки не ризикуєте зробити це самостійно – довіртесь нам. Команда компанії ПАЙТЕКС розробляє та реалізує проекти з освітлення із 2014 року. Наші фахівці допоможуть вам правильно спроектувати інтер’єрне освітлення, підібрати моделі з необхідними параметрами і провести монтаж під ключ. Ми вкладаємо всі свої зусилля і багаторічний досвід у створення наших проектів – їх можна подивитись тут.
Звертайтесь! Попередню інформацію можна отримати за тел. 099 276 28 35 e-mail paytex.sale@gmail.com
Comments