
Підбираємо правильний вінтажний світильник для інтер'єру
Мода на світильники існувала завжди. І ось, зробивши черговий виток, її увага повернулася до форм початку минулого століття – ретро-ламп. І якщо раніше історичні світильники несли лише утилітарну функцію – освітлювали приміщення, то в наш час їх використовують для створення затишку в інтер'єрах квартир, кафе, ресторанів, готелів. І тут немає протиріч – стиль лофт, до якого і належать світильники без абажура, дуже щільно увійшов у наш побут, став частиною повсякденного життя. Будинки колишніх заводів переобладнають у житло, виставкові зали, готелі та декорують лофт-світильниками, згідно з духом епохи.
Лампа Едісона
Однак не варто очікувати історичної достовірності від сучасних ретро-ламп: дизайнери, створюючи їх, брали за основу тільки конструкцію. Патрон, скляна колба і спіраль усередині неї – ось відомий усім їхній вигляд. Причому ретро-лампа обов'язково має світити теплим жовтим світлом, спіраль має бути видно, а скло ретро-світильника виглядати «задимленим». Кулясті, форми лампи розжарювання, краплеподібні - саме такі світильники найчастіше можна бачити у продажу або в дизайнерських каталогах. Найближче до «історичних» форм – краплеподібна. Це пов’язано з технологією відкачування повітря з колби. Така лампа свого часу дістала назву колба Едісона. Також випускалися світильники сферичної та циліндричної форми.

Лофт-лампи
До того, як виникли ретро-лампи на основі світлодіодів, світильники в стилі лофт виготовлялися за принципом ламп розжарювання. Вугільну нитку початку 20 століття замінила міцна вольфрамова. У сучасних лампах Едісона вона закручена у велику спіраль або має іншу химерну форму. У старих світильниках це було неможливо – спіраль була пряма. Ефект задимленості скла досягається нанесенням на поверхню скляної колби тонкого шару металу. Таке покриття відіграє роль світлофільтра – більш явними стають помаранчеві частини спектру світильника. Результату вдалося досягти також за рахунок нижчого напруження спіралі. Температура світла лофт-лампи 2200-2300К, у неї більш низька світловіддача в порівнянні з лампою розжарювання - всього 4-7 Лм/Вт, але більш тривалий термін служби - до 4000 год.

Філаментні лампи
Історичні світильники на основі світлодіодів економічніші - від 20 до 120 Лм/Вт. Філаменти - хитромудро закручені нитки, що світяться, всередині колби сильніше нагадують вугільну нитку, ніж вольфрамові нитки в лампах розжарювання. Філамент – тонка смуга металу з напаяними на неї дрібними світлодіодами. Вінтажна форма колби і димчасте покриття, що виконує роль світлофільтру, створюють повну ілюзію відповідності раритетному світильнику. Вибір світлових температур у світлодіодних ретро-лампах ширший, ніж у ламп розжарювання – від 1800 до 2700К. У філаментних ретро-світильників крива сили світла як у ламп розжарювання, а світлова ефективність лише трохи менша, ніж у звичайних світлодіодних світильників.

Функціональність versus декоративність
Слід пам'ятати, що за існуючими правилами всі ретро-світильники з температурою кольору нижче 2400К можна віднести тільки до декоративного освітлення. Вони не можуть застосовуватися як основне джерело світла. Це важливо пам'ятати, облаштовуючи освітлення громадських приміщень. Плануючи розмістити такі світильники в кафе, барах, ресторанах обов'язково потрібно продумати також освітлення, що допомагає людям орієнтуватися у просторі зі світловіддачею щонайменше 80,5 Лм/Вт. Таким вимогам можуть відповідати філаментні ретро-світильники з відповідними світлотехнічними показниками. Ретро-лампи - це особлива філософія та її шанувальникам самим робити вибір де і в якій якості їх встановлювати. Наша порада – не ризикувати безпекою заради краси, а поєднувати основне та декоративне освітлення.
Фахівці компанії Paytex охоче нададуть вам допомогу у виборі вінтажного освітлення, комплектуванні асортименту ретро-світильників, підборі необхідних комплектуючих і повному комплексі монтажних робіт під ключ. Ми вкладаємо всі свої зусилля і досвід у створення світлотехнічних проектів подивіться їх тут.
Звертайтесь! 099 276 28 35 e-mail paytex.sale@gmail.com
Comments