top of page

Як підібрати освітлення в квартиру, не здійснюючи помилок.

Фото автора: PaytexPaytex

Оновлено: 25 квіт. 2023 р.


Підвісна ЛЕД люстра Кільце на підвісах з плафонами з прозорого скла освітлює кімнату
Декоративне освітлення - це найкращий спосіб виділити архітектурні деталі, дрібнички, вказати на «шляхи спілкування» та створити унікальну атмосферу в квартирі

Поради досвіченого світлотехніка

Освітлення - один з фундаментальних елементів формування інтер'єру. Давайте розглянемо основні принципи успішного проектування освітлення. Всього кілька рекомендацій, застосовуючи які, можна проектувати освітлення, створювати різні сценарії.


Щоб спроектувати дизайн освітлення, необхідно розбиратися в його характеристиках. Кожен світильник має фактори або умови для того, щоб підходити або не підходити для нашого будинку, квартири, кімнати. Не поспішайте витрачати гроші, не ознайомившись з найбільш важливими з них.

Колірна температура світильника


Показник для опису кольору світіння: теплий, холодний або нейтральний. Вимірюється в кельвінах (К). Прийнято вважати, що 2700К - це тепле світло, 6400К - холодне, 4200К - біле нейтральне. Ця інформація, як правило, вказана на упаковці. Ми по-різному реагуємо на колір світла і, тому кожен колір використовують для приміщень різних за призначенням. Тепле світло створює затишну, спокійну, гостинну атмосферу, допомагає розслабитися, відчути себе комфортно і безпечно. Таке світло ідеально підходить для спалень, віталень і столових кімнат.


Біле світло від тіньового шва та точкових лед світильників гармонійно поєднується з теплим відтінком стін і стелі кімнати
Біле світло тіньового шва та точкових світильників гармонійно поєднується з теплим відтінком стін і стелі, декорованих дерев'яними панелями

Нейтральне світло


М'яке, біле, дуже приємне чисте світло, яке ідеально підходить для таких приміщень як кухня, ванна кімната або будь-який інший робочий простір. За кольором воно нагадує денне світло. Якщо ви плануєте освітлення для дзеркала або столика для макіяжу, то обов'язково вибирайте нейтральне біле світло. Таким чином ви будете точно уявляти, як буде виглядати ваш макіяж при денному світлі. Холодне світло найчастіше використовують в нежитлових робочих просторах, таких як офіси, лікарні або торгові центри для створення загального освітлення.

Кут розсіювання світіння


Залежно від того, як буде використовуватись джерело світла, важливо правильно підібрати кут розсіювання. Кути вимірюються в градусах. Лампи і світильники з кутом до 60 ֯ формують концентрований пучок, спрямований на певний об'єкт або локальну зону приміщення. Такі світильники підходять для робочої зони на кухні, дозволять освітити полички з одягом в гардеробній або виділити який-небудь об'єкт в інтер'єрі, наприклад, картину, підлогову вазу, статуетку. Широкий кут підійде для освітлення великої площі і дасть більш загальне і м'яке світло. Лампи з кутом розсіювання 90-360 ֯ сформують розсіяний світловий потік для рівномірного освітлення. Світильники з кутом розсіювання світла від 60 ֯ до 90 ֯ - універсальні. В бра і торшерах вони створять м'яке і розсіяне освітлення. Також вони використовуються в світильниках загального світла, розміщених групами на стелі.


Підвісні світлодіодні світильники Кільця ефектно виділяють обідню зону кімнати
Підвісні світлодіодні Кільця ефектно виділяють обідню зону. Для створення світлового острівця потрібного розміру важливо правильно розрахувати потужність світильників і висоту підвісу

Яскравість світла


Вимірюється в люменах. Чим вище значення, тим яскравіше буде світити лампочка. Різним приміщенням відповідає різна норма освітленості. Так, наприклад, для кухонь і житлових кімнат норма освітленості 150 Лм, санвузлів, коридорів і підсобних приміщень - 50 Лм. Тепер, вибираючи світильник, ви будете знати, на які параметри і для яких завдань потрібно звертати увагу. Але для проектування освітлення цього поки недостатньо.

Рівні світла в приміщенні


Якщо ви коли-небудь намагалися застосувати в своїй оселі готові дизайнерські рішення, побачені в журналі, на виставці, в магазині, то ймовірно стикалися з ситуацією, коли кінцевий результат після втілення не цілком відповідав зразкам. У чому ж секрет? Справа в тому, що дизайнери вміло використовують освітлення, щоб домогтися потрібного результату. Саме на світло варто звернути увагу, вибудовуючи загальну концепцію в цілому. Багатошаровість і різнорівневість освітлення дає гарний дизайн в цілому.

Верхнє, загальне або заливаюче освітлення. Воно призначене для створення рівномірного освітлення всього приміщення. До нього відносяться люстри, споти, шини. Це світло задає тон всьому простору.
Перше середнє світло - це світло, відбите від будь-яких поверхонь: стін, фактур, предметів декору. Таке світло підкреслює фактуру матеріалів, створює глибину, характер. Це можуть бути бра, підвіси, підсвічування картин. Верхній і перший середній рівень може використовуватися і в якості акцентного освітлення, для виділення деталей, створення фокусу на них. Наприклад, це можуть бути картини, різні деталі інтер'єру.
Торшер і настільна лампа гармонійно вписані в класичний інтер'єр і організують середній рівень освітлення в кімнаті
Торшер і лампа в одному стилі - гармонійна пара. Крім того, бездротова настільна лампа дуже зручна, коли треба переставити її в будь-яке інше місце в кімнаті

Друге середнє світло. Це торшери та настільні лампи, приліжкове освітлення. Як правило, це освітлення є робочим або функціональним. Крім своєї утилітарної функції - освітлювати книгу або рукоділля, таке освітлення дарує додатковий затишок і створює неповторну атмосферу. Освітлення робочого простору дуже важливий елемент робочого освітлення, так як від того, наскільки правильно воно буде спроектовано буде залежати ваш щоденний комфорт під час читання, письма або приготування їжі.

Нижній рівень освітлення. Це підсвічування сходів, підлогові світильники. Таке світло використовується як додаткове або декоративне освітлення.

Естетичність і функціональність освітлення


Грамотно спроектоване освітлення робить приміщення функціональним і дає можливість використовувати кімнати під різні завдання: приймати гостей, проводити час за улюбленим заняттям, робити уроки з дітьми та відпочивати. Варто пам'ятати, що хороший дизайн - це не тільки функціональність в чистому вигляді, це ще й краса, естетика, тому вибирати необхідно такі світильники, які підкреслять стиль та індивідуальність інтер'єру. Світло має дивну силу і магію: навіть найпростіший інтер'єр стає з ним загадковим і глибоким, він може міняти простір, впливати на настрій людей.


Скористайтеся магією світла! Фахівці Пайтекс допоможуть вам правильно спроектувати освітлення, вибрати моделі з необхідними параметрами і провести монтаж під ключ. Ми вкладаємо всі зусилля і багаторічний досвід у створення світлотехнічних проектів подивіться їх тут.


Звертайтесь! Попередню інформацію можна отримати за тел. 099 276 28 35 e-mail paytex.sale@gmail.com


Comments


bottom of page