
Протоколи системи керування освітленням для будь-яких приміщень
У розумінні більшості людей керувати освітленням – це вмикати/вимикати світло та змінювати яскравість світильників за допомогою настінних вимикачів або дистанційних пультів. Але управління освітленням набагато глибше, ніж ви могли собі уявити. Умовно всі системи можна поділити на - початкового рівня, «просунуті» та професійні.
Перші дві пропонують бездротове керування, можливість адаптації вже існуючу електрику, без прокладання додаткових проводів управління.
Професійні системи - це провідне управління, отримання зворотного зв'язку від виконавчих пристроїв про їхній стан (включення, вимкнення, димування), а також інформація про аварійні ситуації зі світильниками та інші, які потребують швидкого втручання.
Всі сучасні системи керування пропонують користувачеві максимальну гнучкість в управлінні - це настінні панелі (роторні/поворотні, кнопкові, сенсорні), радіопульти, керування зі смартфона через програму та через голосових помічників.
Управління світлом за протоколом DALI
Вважається одним із найпопулярніших цифрових професійних протоколів та підходить для будь-яких приміщень. Відрізняється простотою монтажу, налаштуванням та введенням в експлуатацію, а також надійністю. Для передачі даних використовується всього 2 дроти, при цьому дотримання полярності та екранування не є обов'язковими. Протокол DALI дає можливість керувати великою кількістю пристроїв (до 64) по одній шині (окремо або в групах), а також отримувати зворотний зв'язок про їхній стан. Дозволяє створювати різні сценарії освітлення, легко інтегрується у масштабні системи комплексної автоматизації будівель. DALI стане оптимальним рішенням там, де потрібне гнучке та зональне керування освітленням, точне синхронне керування та налаштування великої кількості сцен.
Управління світлом за протоколом KNX
KNX – це найпопулярніший професійний дротовий інтерфейс для комплексної автоматизації будівель. Дозволяє керувати всією інфраструктурою житлових та офісних будівель: освітленням, системами вентиляції, обігріву, кондиціювання та безпеки. Має високу гнучкість налаштування. Можна підключати безліч самих різних пристроїв і датчиків. Можливості управління практично безмежні: управління джерелами світла, електро-карнизами, ролетами та іншими моторами (10-230 В), клімат-контролем (теплі підлоги, електрокотли та кондиціонери). Детектування тривожних подій (датчики руху, відкриття вікон/дверей, протікання), а також включення та вимкнення будь-яких навантажень.
Можливість інтегрувати систему KNX з різними системами іншого функціоналу, можливість підключати зовнішні пристрої з логікою, що програмується, ставлять систему управління будівлею KNX на найвище місце в рейтингу систем управління. Оперативне внесення змін до функціоналу окремих пристроїв не заважає роботі всієї системи. Ще одна важлива перевага KNX — сумісність із обладнанням різних виробників, що дозволяє гнучко підходити до вибору обладнання.
Kommentarer